Festivals-Festivaller -1-


Herkese yeniden selamlar !

Biliyorum uzun zamandır yazı yazamadım. İşlerim oldukça yoğundu, vakit bulduğum an bilgisayarın başına geçtim ve yazmaya başladım. 
Bugünkü yazım bir festival yazısı olacak ! Evet, hem de Çikolata Festivali !


1.si düzenlenen Çikolata Festivali'ne bu sene La Vie Nouvelle ev sahipliği yaparak, 3 gün boyunca eğlencemize ortak oldu. Tadımlıklar, konserler, oyunlar, çeşitli workshoplar ve hediyelik eşyalarla İzmir'e farklı bir hava katan Çikolata Festivalini gelin olumlu-olumsuz yönleri ile inceleyelim :)

İlk olarak, mekan seçimi her ne kadar muhteşem olsa da; maalesef onca kişinin katılım yapacağı hesaba katılmadığı için, yer bulmakta oldukça zorlanıyorsunuz. Eğer açık hava da olmasaydı, nefes almada zorluk çekerdik diye düşünüyorum...
Aynı zamanda ''bol tadımlık''ların ve ''ikramlar"ın maalesef ki, bahçe kapısından girer girmez insanların saldırısına uğrayıp 20 saniyede bitmesi nedeniyle; festival alanına giriş yapamadı.. Şikayet alınan bir başka konu da bu oldu.
Fiyatların normalin oldukça üstünde olması ise göze batan ayrı durumlardan biriydi..

Olumsuzlukları bir yana bırakacak olursak; çalışanların işlerini aksatmadan saniyesi saniyesine çalışmaları, workshoplar, DJ performansları, dans gösterileri ve daha fazlası diğer olumsuzlukları unutturuyor.


Ünlü markaların katılım yapması ve dünyaca ünlü şeflerle çikolata yapımına dair oldukça güzel bilgiler edinebiliyorsunuz. 
Biz arkadaşlarımızla 1 Nisan Cumartesi programına katıldık. Orada maalesef workshop kayıtlarına geç kaldığım için katılamasam da izleyici olarak da güzel bilgiler edindim. Aynı zamanda çok çok çok sevdiğim, kendisine ayrı bir hayranlık duyduğu Gizemmakeup ile de tanışma fırsatı yakaladım. Kendisi ile kahve içip, festivalin bir kaç saatini birlikte geçirdik :) Buradan da onu çok öpüyorum :)

Kısacası oldukça keyifli bir gün geçirdik. Başka festivallerde görüşmek üzere, belli mi olur belki de karşılaşırız !
Kendinize çok iyi bakın. Sevgilerimle..
Share:

0 yorum